"Dzień Moto-Podróżnika 2" z BMW Dynamic Motors.

"Dzień Moto-Podróżnika 2" z BMW Dynamic Motors.

W minioną sobotę odbyła się druga już impreza z cyklu „Dzień moto-podróżnika” organizowana w Bydgoskim salonie BMW Dynamic Motors przy współpracy naszej fundacji. Tym razem oprócz znanych nam już z pierwszej edycji prelegentów Jarka i Włodka o swoich podróżach mieli nam opowiedzieć również Zbigniew i Michał. Frekwencja dopisała i już od pierwszej prezentacji wszystkie miejsca siedzące były zajęte.

Pierwszy o Maroku opowiedział nam Włodek. Ciekawe historie, piękne zdjęcia, odcinki starego „Dakaru”, gorący klimat marokańskich bezdroży to jest to. Nic więc dziwnego, że w przerwie po wystąpieniu największym powodzeniem cieszyła się woda, gasząc pragnienie po marokańskim słońcu i orzeźwiając przed kolejną prezentacją. Tym razem Jarek zabiera nas w niesamowita podróż do Kirgistanu, Tadżykistanu i Afganistanu. Drut kolczasty na granicy z Chinami, drogi krajowe wyglądające jak tor hard enduro, tankowanie z wiadra to tylko niektóre smaczki, o których opowiedział i pokazał nam Jarek. Nie wiadomo kiedy i mieliśmy kolejną przerwę. Chwila na pogaduszki, kawę i herbatę i przed nami następna prezentacja. Tym razem wracamy na asfalt i wraz ze Zbyszkiem jedziemy zobaczyć czy z Gibraltaru widać Afrykę. Przy okazji odwiedzamy m.in. Monte Carlo i Andorę oraz poznajemy wiele zabawnych historii. Jako ostatni, swoją wyprawę, a właściwie rajd prezentuje Michał. Tematem ostatniej prezentacji jest zeszłoroczny, dziesiąty już „Złombol” czyli turystyczny, etapowy rajd charytatywny polegający na pokonaniu trasy ok. 2500 km, (w jedna stronę ) pojazdem socjalistycznej produkcji. Michał przybliża nam zasady i opowiada przebieg swojego rajdu, który pokonał wraz z kolegą dwoma Skodami Favorit. Wspaniała przygoda i szczytny cel – cały rajd zebrał ponad milion złotych dla dzieci z domów dziecka.

I w ten sposób wybiła godzina 16:00. Światła zgasły i wszyscy z pobudzona wyobraźnią i nadzieją na szybką wiosnę udali się do domów. To była wspaniale spędzona niedziela. Bardzo dziękujemy BMW Dynamic Motors za organizację i gościnę, wszystkim przybyłym oraz naszemu forumowemu koledze Gniewkowi za przepiękną dokumentacją fotograficzną którą możemy podziwiać poniżej.