"Dzień Moto-Podróżnika" z BMW Dynamic Motors.

"Dzień Moto-Podróżnika" z BMW Dynamic Motors.

“Dzień Moto-Podróżnika” organizowany przez bydgoskiego dealera BMW Dynamic Motors przy współpracy naszej fundacji i forum c-moto.pl był doskonałą okazją do obejrzenia nowego salonu mieszczącego się przy ulicy Toruńskiej 272A, zapoznania się z ofertą motocykli nowych i używanych, a także akcesoriów sygnowanych marką BMW. Trzeba przyznać, że salon robi wrażenie. Znajdujący się na piętrze dział motocykli ma dużą powierzchnię i bardzo nowoczesny design mieszcząc przy tym sporą ilość motocykli i akcesoriów.

Jedną z głównych atrakcji tego dnia były dwa bloki prezentacji multimedialnych z dalekich wypraw, które prowadzili nasi forumowi koledzy: Jarosław Popielarz (JarekAT) oraz Włodzimierz Król (vlad). Smaczku całej prezentacji dodawały dwa motocykle chłopaków ustawione po bokach ekranu projekcyjnego. Już podczas pierwszego bloku prezentacji frekwencja dopisała i udało się zapełnić wszystkie miejsca siedzące. W sumie nic dziwnego ponieważ pierwsza relacja, którą prezentował Włodek dotyczyła wyjazdu do Mongolii czyli kraju, do którego każdy moto podróżnik z zacięciem do jazdy po bezdrożach chciałby kiedyś pojechać. Następnie o swojej Norweskiej wyprawie opowiadał Jarek. W trakcie prezentacji pojawiały się na przemian: zachwyt na widok zdjęć i pytania, na które nasi podróżnicy chętnie odpowiadali.

W przerwie pomiędzy blokami nie można było narzekać na nudę. Oprócz konsumpcji kawy, herbaty i ciastek, każdy otrzymał kupon rabatowy ważny do stycznia przyszłego roku uprawniający do zakupu akcesoriów z 15% zniżką od ceny katalogowej. Można było również wziąć udział w losowaniu nagród wypełniając ankietę i wrzucając ją do kufra. W osobnym pokoju zorganizowane było kino moto podróżnika, w którym emitowane były filmy z wypraw naszych kolegów. Dało się zauważyć, że takie spotkania w trakcie zimowej przerwy są potrzebne, ponieważ towarzystwo tak się rozgadało, że drugi blok prezentacji zaczął się z pół godzinnym opóźnieniem.

W drugim bloku zapoznaliśmy się relacjami wyprawy Włodka do Boliwi, Argentyny i Chile oraz wyprawy Jarka do Wietnamu. Tym sposobem w trakcie jednej soboty udało nam się odwiedzić trzy kontenty na dwóch kołach. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich, którzy wypełnili ankiety.

Z tego miejsca chcieliśmy bardzo podziękować BMW Dynamic Motors za organizację spotkania i wsparcie naszej fundacji, Jarkowi i Włodkowi za poświęcony czas i niesamowite historie oraz wszystkim przybyłym. Liczymy na kontynuację współpracy z BMW Dynamic Motors i kolejne edycje dnia podróżnika.