II Spotkanie Miłośników Turystyki Motocyklowej - "NORDKAPP vs MURMAŃSK"

II Spotkanie Miłośników Turystyki Motocyklowej - "NORDKAPP vs MURMAŃSK"

Spakować nieco bagażu, wsiąść na motocykl i pojechać gdzieś daleko, daleko przed siebie… Podobno na północ na motocyklu dalej już się dojechać nie da. Czy to prawda? Dokładnie o tym była okazja usłyszeć i porozmawiać na II Spotkaniu Miłośników Turystyki Motocyklowej „Nordkapp vs Murmańsk”, zorganizowanym przez firmę Wilmat Toruń – autoryzowanego przedstawiciela motocykli Suzuki, przy współudziale naszej Fundacji.

O wyprawie na Nordkapp opowiedzieli Krzysiek i Zbyszek. Trasa przejazdu przez Litwę, Łotwę, Estonię i Finlandię do Norwegii z zakończeniem przez Szwecję, Belgię i Niemcy, wyniosła łącznie ponad 7.000 kilometrów.  Warunki pogodowe jakie towarzyszyły tej wyprawie bywały skrajne – od pełnego słońca przy plus 38 stopniach Celsjusza, do zacinającego deszczu przy jedynych 5 stopniach, wśród otaczającego drogę śniegu. Nie obyło się także bez kilku mniejszych i jednej solidniejszej awarii.

Drugim blokiem tematycznym, była wyprawa do położonego nieco bardziej na wschód Murmańska. Miasto to ma w sobie coś niewytłumaczalnego, co przyciąga motocyklowych turystów do jego odwiedzenia, choć ten jeden jedyny raz. O tym jak tam dojechać, co można tam zobaczyć i dlaczego warto mieć ze sobą zapasowy kanister benzyny na tej trasie, opowiedział nam Maciej.

Spotkania te są świetną okazją do porozmawiania o tym, gdzie warto pojechać, którędy i jak to zaplanować, a przede wszystkim są inspiracją do tego, że zawsze warto realizować te mniejsze i te większe motocyklowe wyprawy! Radość z dalekiej podróży jednośladem, jest czymś wyjątkowym, co jednocześnie jest w zasięgu każdego motocyklisty, który odważy się opuścić swój dom na kilka dni! Spotkania moto-podróżnicze planowane są jako imprezy cykliczne. Dlatego już teraz bardzo mocno zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych tego typu imprezach.