Profesjonalne szkolenie z pierwszej pomocy

Profesjonalne szkolenie z pierwszej pomocy

Czy ściągać z głowy kask motocykliście, który uległ wypadkowi? Jeśli nie to dlaczego, a jeśli tak to kiedy i jak dokładnie to zrobić? Jakie czynności wykonać przed podjęciem tej decyzji, a jakie później? Na te i inne niełatwe czasem pytania, uzyskaliśmy odpowiedź na wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju szkoleniu!

Dzięki współpracy naszej Fundacji z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy oraz Polskim Towarzystwem Ratunkowym, udało się zorganizować profesjonalne szkolenie z pierwszej pomocy medycznej, skierowane stricte do motocyklistów. Szkolenie poprowadzili zawodowi ratownicy z wieloletnim doświadczeniem, będący również motocyklistami, działający dodatkowo w ramach projektu jakim jest Bydgoski Motocykl Ratunkowy.

Szkolenie odbyło się w placówce WSPR w Bydgoszczy, dzięki czemu mieliśmy bezpośredni dostęp do najnowocześniejszego sprzętu ratowniczego, a co za tym idzie, natychmiastowej możliwości przełożenia prezentowanej wiedzy teoretycznej na jej zastosowania w praktyce podczas licznych szkoleniowych ćwiczeń. Spotkanie zakończyło się podsumowaniem zdobytych umiejętności oraz konkursem z wiedzy medycznej w którym nagrody ufundował dealer BMW Dynamic Motors w Bydgoszczy.

Wszyscy uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, iż było to najlepsze szkolenie z pierwszej pomocy w jakim mieli okazję do tej pory uczestniczyć. Z tego też powodu dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości zorganizować kolejną jego edycję!